Z miłości do kynologii

Z miłości do kynologii

Witamy w świecie kynologii – organizacji tworzonej przez ludzi z pasją i miłością do psów. Dołącz do jednej z największych społeczności kynologicznych w Polsce .


Polska Federacja Kynologiczna to stowarzyszenie zarejestrowane 29 grudnia 2009 roku, które oficjalnie rozpoczęło swoją działalność 1 stycznia 2010 roku. PFK jest organizacją utworzoną i zbudowaną od podstaw przez ludzi na co dzień zajmujących się kynologią, która za główne cele postawiła sobie wspieranie i rozwój polskiej oraz światowej kynologii, aktywne działania na rzecz rozwoju i pro­pa­go­wa­nia hodowli psów rasowych.

Strategia rozwoju PFK oparta o aktywną komunikację z jej członkami to główny afisz, jaki zaproponujemy naszym członkom. Przejrzyste i zrozumiałe dla każdego regulaminy oraz panujące zasady zapisane prostym językiem; bezpieczeństwo danych, stabilność i ciągłość działalności to priorytety, z jakimi wprowadzimy Państwa w świat nowo­czesnej kynologii.

Filarem działalności Federacji są kompetentni kynolodzy (m.in. hodowcy, sędziowie, treserzy i szkoleniowcy), którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu są w stanie za­ofe­rować Państwu rzetelność i konsekwencję w podejmowaniu najważniejszych decyzji oraz przedstawianiu konkretnych rozwiązań.

Federacja jako pierwsza w Polsce organizacja kynologiczna utworzyła Bazę DNA Psów Rasowych prowadzoną przez Instytut Zootechniki w Krakowie i dającą m.in. do­datko­wą gwarancję pochodzenia szczeniąt zakupionych z rodowodem PFK. Oprócz tego Główna Komisja Szkoleń przy Federacji wraz z jej doświadczonymi egzamina­tora­mi zajmuje się m.in. przeprowadzaniem profesjonalnych testów psychotechnicznych ma­ją­cych na celu sprawdzenie wartości użytkowej psów hodowanych przez naszych członków.

Zarząd Główny