Szanowni Państwo,

Problem zidentyfikowania właściciela psa w Polsce po numerze chip w sytuacji, gdy np. się on zgubi jest dość powszechny. Straż Miejsca, Policja, lekarze weterynarii czy schroniska mimo, iż mają dostęp do baz danych chipów napotykają problem ze znalezieniem właściciela mimo, iż ma on wszczepiony chip. Oczywistym powinno być przy tym, że sam numer chip nie wystarczy do odnalezienia właściciela.

Wychodząc na przeciw naszym hodowcom i członkom Polska Federacja Kynologiczna zawarła z fundacją Safe-Animal umowę i współpracy na mocy której nasi hodowcy oraz członkowie będą mogli zgłaszać dane identyfikacyjne swoich psów do międzynarodowej bazy European Pet Network. Jest to baza prowadzona w Brukseli z której korzysta większość europejskich organizacji dla celów identyfikacyjnych.

Dla ułatwienia wprowadzenia danych stworzyliśmy dla Państwa specjalny formularz elektroniczny przy pomocy którego będziecie mieć możliwość bezpłatnego zarejestrowania swojego psa w tej bazie. Zgłaszać można psy będące Waszą własnością. Hodowcy nadto będą mogli zgłaszać dane nabywców szczeniąt (oczywiście za ich uprzednią zgodą).

Aby zgłosić psa w bazie prosimy o wypełnienie i wysłanie tego formularza – https://pfk.org.pl/produkt/rejestracja-mikroczipa/

Dodaj komentarz