Zarząd Główny PFK zawiadamia, iż w związku z publiczną już sprawą dotycząca jednego z hodowców PFK, co do którego istnieje podejrzenie o udział w wystawie ze swoimi psami mogącymi być chorymi, Rzecznik Dyscyplinarny podjął stosowne kroki celem jej wyjaśnienia. Niezależnie od pojawiających się spekulacji, Zarząd każdorazowo podejmuje natychmiast działania w sytuacji, gdy istnieje podejrzenie naruszenia lub złamania obowiązujących regulaminów lub naruszenia dobrostanu zwierząt. Działania te jednak nie mają charakteru publicznego.

Jednoczenie Zarząd zapewnia, że zgodnie z przyjętą polityką będzie stał na straży dobra zwierząt i uznaje ten cel za swój najwyższy priorytet. Dlatego też Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych o Zwycięstwo Polski, która miała się odbyć 11.11.2018 na Hali Sportowej w Obornikach Śląskich decyzją Zarządu Głównego została odwołana w związku z pojawiającymi się informacjami o narastającym zagrożeniu wirusem parwowirozy.

Podjęliśmy niełatwą decyzję o odwołaniu i zmianie terminu, ale zależy nam na dobrostanie zwierząt; a z dochodzących do nas
informacji jest ono w dużym procencie zagrożone. O dokładnej dacie wystawy przeniesionej na miesiąc luty 2019 będziemy Państwa informować.

Zarząd Główny PFK