Polska Federacja Kynologiczna - LOGO2

Jak zostać członkiem PFK?

Kilka słów o PFK

Polska Federacja Kynologiczna to organizacja zarejestrowana w 2009 roku, która od 10 lat buduje fundamenty kynologii w Polsce. PFK jest organizacją utworzoną i zbudowaną od podstaw przez ludzi na co dzień zajmujących się kynologią, która za główne cele postawiła sobie wspieranie i rozwój polskiej oraz światowej kynologii, aktywne działania na rzecz rozwoju i pro­pa­go­wa­nia hodowli psów rasowych.

Podstawowe cele

Filarem działalności Federacji są kompetentni kynolodzy (m.in. hodowcy, sędziowie, treserzy i szkoleniowcy), którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu są w stanie zagwarantować rzetelność i konsekwencję w podejmowaniu najważniejszych decyzji przy organizacji i kontroli hodowli psów rasowych w Polsce.

Polska Federacja Kynologiczna - LOGO2

Pierwsze kroki!

Członkostwo w PFK

Pierwszym podstawowym krokiem dołączenia do grona członków Polskiej Federacji Kynologicznej jest zapoznanie się ze Statutem i regulaminami obowiązującymi w naszej organizacji.

Chcąc wstąpić do stowarzyszenia musisz dokładnie poznać cele PFK, do których realizacji będziesz zobowiązany. Między innymi dlatego w deklaracji członkowskiej znajdziesz oświadczenie, w którym wskazujesz, że akceptujesz postanowienia przepisów obowiązujących w Federacji.

Podstawowe warunki, jakie musi spełnić osoba chcąca wstąpić w szeregi Polskiej Federacji Kynologicznej to: ukończone 18 lat, pełna zdolność do czynności prawnych oraz niepozostawanie wpisanym na listę członków innej organizacji kynologicznej.

Jednak to nie wszystko! Władze Federacji rozpatrując deklarację weryfikują, czy kandydat daje “rękojmię” przestrzegania zasad etycznych, które obowiązują w świecie kynologii.

Jak wypełnić deklarację członkowską?

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na zewnętrznej stronie Polskiej Federacji Kynologicznej, do której zostaniesz przekierowany klikając w ikonę obok.

Na stronie znajdziesz elektroniczny wniosek, który należy wypełnić i opłacić online. PFK po otrzymaniu Twojej deklaracji rozpatrzy ją i zawiadomi Cię o podjętej decyzji.

Co dalej?

metryka moje pfk

Jeśli Twoja deklaracja zostanie zaakceptowana otrzymasz od nas email z informacją o aktywacji konta w MOJE PFK.

Aby zalogować się na swoje konto należy zresetować hasło. W tym celu należy

  1. wejść na stronę PFK (żółty przycisk w głównym menu),
  2. wybrać opcję przypomnienia hasła,
  3. wprowadzić podany w deklaracji adres e-mail,
  4. zalogować się na swoją pocztę i ustawić nowe hasło korzystając z otrzymanego linku.
UWAGA! Jeśli nie widzisz linku do resetowania hasła w katalogu głównym poczty, sprawdź folder “SPAM”.

Po zalogowaniu się do MOJE PFK otrzymasz dostęp do m.in. generowania potwierdzenia członkostwa, uproszczonych formularzy zgłoszeniowych na wystawę, podgląd do list wystawców, podgląd do danych swoich psów.